OGŁOSZENIA

Szybka rekcja mieszkańca Bań Mazurskich prawdopodobnie uratowała człowiekowi życie

Reagujmy na osoby nietrzeźwe, bezdomne i nieporadne życiowo!

Postawa jednego z mieszkańców Bań Mazurskich stanowi wzór do naśladowania dla każdego z nas. Dzięki wzorowej reakcji zgłaszającego oraz szybkiej interwencji gołdapskich policjantów nie doszło do tragedii. Schorowany, potrzebujący, który był  skąpo ubrany otrzymał pomoc na czas. Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali i zgłaszali służbom przypadki sytuacji, gdzie człowiek potrzebuje nagłej pomocy.

W poniedziałek (13.11.2023r.) około godziny 19:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy został powiadomiony o tym, że na jednej z ulic w Baniach Mazurskich znajduje się mężczyzna, który prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Świadek zwrócił na niego uwagę, ponieważ był skąpo ubrany, nieadekwatnie do obecnej pory roku. Mężczyzna miał na sobie klapki, krótkie spodenki i podkoszulkę.

Zgłaszający dodał, że wygląda on na wyraźnie zagubionego. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie. Mundurowi znaleźli mężczyznę, który nie wiedział, gdzie obecnie przebywa i trudno było nawiązać z nim logiczny kontakt.

Zebrane informacje pozwoliły stwierdzić, iż mężczyzna choruje i powinien przyjąć odpowiednie leki. Mundurowi na miejsce wezwali Załogę Ratownictwa Medycznego, która udzieliła mężczyźnie niezbędnej pomocy medycznej. Ta sytuacja mogłaby mieć tragiczny finał, jednak godna naśladowania i szybka reakcja świadka prawdopodobnie uratowała mężczyźnie życie.

Po raz kolejny apelujemy o czujność i odpowiednią reakcję w przypadku, gdy zauważymy osobę nietrzeźwą, bezdomną czy nieporadną życiowo. Nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, kto znajduje się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu.

Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Ubezpieczenia