OGŁOSZENIA

Szpital nie funkcjonuje i być może nigdy nie będzie ale… będzie nowy parking.

20210920_153054

Szpital w Gołdapi przestał funkcjonować już kilka lat temu. Niedawno dotarły do nas informacje o tym, że w gołdapskim szpitalu po zamkniętym już oddziale wewnętrznym,  rozważane będzie zamknięcie oddziału dziecięcego.

To jeszcze nic pewnego, jednak wiceprezes spółki GoldMedica Tadeusz Myśliwiec oświadcza, że sytuacja spowodowana jest zbyt małym obłożeniem, które tworzy średnią miesięczną stratę na oddziale dziecięcym w wysokości 120 tysięcy złotych.

Obłożenie oddziału dziecięcego to 0,8 pacjenta dziennie. Według wiceprezesa spółki sytuacja jest złożona, gdyż ma na nią wpływ kilka czynników.

Jednym z głównych czynników jest to, że NFZ nie płaci już ryczałtu na poczet funkcjonowania oddziału, w zamian za to szpital otrzymuje 900 złotych na jednego pacjenta.

Ponadto, zdaniem wiceprezesa zaskakujące jest też zachowanie rodziców, którzy mimo chorób dzieci sprzeciwiają się i odmawiają położenia dziecka w gołdapskim szpitalu.

Mimo samych złych wieści odnośnie powrotu do dalszego funkcjonowania gołdapskiego szpitala, już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że rozpoczęła się budowa miejsc parkingowych wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu wokół niegdyś funkcjonującego szpitala.

Starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska podpisała umowę z wykonawcą na realizację ww. inwestycji przy szpitalu Goldmedica. Ma powstać około 44 miejsc parkingowych.

Całkowita wartość realizacji inwestycji to 544 100,00 zł.

Środki finansowe w wysokości 490 000,00 zł powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, natomiast brakująca kwota, czyli 54 100,00 zł została wygospodarowana z budżetu powiatu.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to koniec września bieżącego roku.

Na poniższych zdjęciach widoczny jest etap prac nad inwestycją.