OGŁOSZENIA

Szlachetna Paczka: Relacja z wręczenia prezentów dla wybranej przez nas rodziny

268013452_260753022654751_566887636572231076_n

W tegorocznej edycji postanowiliśmy wziąć udział w akcji Szlachetnej Paczki jako TerazGołdap i Przyjaciele. 

Spośród kilkunasty rodzin wybraliśmy Pana Janusza wraz z żoną i ich siedmiorgiem dzieci.

Dzieci pana Janusza i Katarzyny mają od 5 do 16 lat.

Kilka dni temu otrzymaliśmy maila z niesamowicie miłym opisem wręczenia prezentów.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy przywieźliśmy Paczkę pani Katarzyna przywitała nas i wskazała nam niewielki pokój do złożenia pakunków. Już po wniesieniu kilku paczek okazało się, że pokój jest zbyt mały i trzeba było wszystko umieścić w największym pomieszczeniu. Czynność wnoszenia paczek odbywała się pod bacznym spojrzeniem dzieci – ich oczy robiły się co raz większe i większe i okrągłe ze zdziwienia. Pani Katarzyna zaniemówiła z wrażenia i siedziała nieruchomo. Dzieci próbowały Ją namówić na rozpakowanie paczek, ale Ona odmówiła – widać było, że ledwo powstrzymuje łzy wzruszenia. Najmłodsze dzieci przy rozpakowywaniu nadrabiały swoją ruchliwością za wszystkich – kartony i papiery fruwały po całym pomieszczeniu kiedy dzieci poszukiwały swoich „zamówionych” prezentów. Ich radość na widok samochodów na pilota była nie do opanowania. Widząc uśmiechy na twarzach dzieci pani Katarzyna rozpłakała się i były to łzy ulgi i wdzięczności.

Słowo od Rodziny

Rodzina składa Darczyńcy wielkie podziękowania. Pani Katarzyna powiedziała, że żadne słowa nie są w stanie opisać tego co Ona czuje: wdzięczności, ulgi, szczęścia. Dodała również, że niech życzy, by każda Jej łza zamieniła się w coś dobrego dla Darczyńcy.
Rodzina chce przekazać Darczyńcy obrazek-laurkę narysowaną przez dzieci.

Słowo od Wolontariusza

Jako wolontariusz bardzo dziękuję Darczyńcy za tak pięknie i profesjonalnie przygotowaną Paczkę. Tym bardziej, iż zawierała ona nie tylko 3 podstawowe potrzeby, ale zawierała wiele, wiele więcej.
Podczas przekazywania Paczki czułem wielką radość, że Rodzina otrzymuje tak wspaniałą Paczkę. Byłem dumny, że uczestniczę w tym spotkaniu. Czułem wzruszenie razem z Rodziną.
Rodzina nie spodziewała się tak bogatej Paczki. Z każdym kolejnym pudłem wnoszonym do domu Rodzina była coraz bardziej zdziwiona i wzruszona.
Pragnę przekazać Darczyńcy życzenia wspaniałych, rodzinnych świat Bożego Narodzenia. Na pewno dobroć, jaka przekazali Rodzinie wróci do Was wielokrotnie powiększona.

Dodatkowo opiekun naszej rodziny przyniósł nam podarowany przez rodzinę rysunek.

Jest cudowny – dziękujemy !