Szkoły od września nie będzie?!

Szkoły od września nie będzie?! źródło zdjęcia: Obraz klimkin z Pixabay

   W związku z koronawirusem zajęcia w szkołach zostały zawieszone 12 marca, początkowo przerwa od nauki miała potrwać dwa tygodnie. Szybko jednak okazało się, że powrót do normalnej nauki nie będzie łatwy. Wielu uczniów, rodziców i nauczycieli jest zaniepokojonych, że po wakacjach nie będzie powrotu do klas. Rośnie ich opór przeciwko takiej formie edukacji. – Jeśli rząd nie otworzy szkół od września, zamierzamy wyjść na ulice i protestować zapowiadają rodzice.

 

 

Jak bardzo realne jest to, że dzieci nie wrócą po wakacjach do normalnych zajęć w szkołach i przedszkolach? 

 Wierzę, że epidemia zostanie na tyle opanowana, że uczniowie wrócą do szkół po wakacjach. Musimy jednak pamiętać, że minister zdrowia przestrzega przed drugą falą koronawirusa właśnie jesienią, nie możemy jej wykluczyć. Jeśli epidemia nie ustąpi, wówczas mamy przygotowane podstawy prawne, by kontynuować zajęcia na odległość w nowym roku szkolnym – powiedział Piontkowski

 

  Tymczasem braki we wiedzy, które pojawiły się przez ostatnie kilka miesięcy, to nie jedyny problem. Część dzieci w ogóle nie uczestniczyła w lekcjach, nie mając takiej możliwości, część zaczyna wpadać w uzależnienia od grania, bo jest pozbawiona nadzoru rodziców w ciągu dnia. 

Komentarze    Brak komentarzy