OGŁOSZENIA

Szkoły nie mogą liczyć na pomoc rządu, ale mogą liczyć na nas ! 

1S6A10333

Pieniądze na pomoce naukowe i dydaktyczne powinny iść z budżetu państwa, jednakże władza czuje się zwolniona z działania na tym polu, a pieniądze wydaje na swoje premie i zachcianki.

Dzieciaki do rozwijania się potrzebują sprzętu, którego rząd im nie zafunduje, ponieważ nie od dziś wiadomo, że działa chaotycznie i często nielogicznie.

Dlatego nie można liczyć na to, że to właśnie on zapewni placówkom edukacyjnym to, co powinien. 

Warto nadmienić, iż w związku z drastycznymi podwyżkami cen gazu i energii elektrycznej, placówki takie jak szkoły są w tragicznej sytuacji.

Nie wspominając już o nieustannych problemach z nauczycielami, którzy są niedoceniani i coraz częściej domagają się, aby jednak ich praca została uszanowana, tak jak należy. 

Budżety placówek zostały w ogromnej części przeznaczone na gaz i energię elektryczną. Nawet gdy ceny zostaną uregulowane, nadal będzie to dużym obciążeniem dla szkół. Nie mogą pozwolić sobie na zakup potrzebnego sprzętu, bądź wymianę już istniejącego.

Ze względu na zaistniały problem, którego nasz rząd nadzwyczajnej w świecie nie zauważa bądź nie chce widzieć, powstała akcja wspierająca edukację i rozwój dzieciaków w Polsce pt. ,,Talenciaki” Lidla.

W kampanii biorą udział znani wszystkim ze swojego dobrego serca Lewandowscy. Nagrody są bardzo zróżnicowane zaczynając od piłek na sprzęcie multimedialnym kończąc. Zebrane vouchery konsumenci mogą przekazać na rzecz wskazanej przez siebie szkoły. Dając im w ten sposób szansę na potrzebny sprzęt i pomoce naukowe. 

W akcji biorą udział szkoły z Gołdapi jak i Bań Mazurskich, Dubeninek czy Żytkiejm. Część placówek na którą możecie oddać swój głos przedstawiamy wam poniżej.

 • Liceum Ogólnokształcące Im. Jana Pawła
 • Technikum w Gołdapi
 • Szkoła Podstawowa Nr2 Im.Marszałka Józefa Piłsudskiego
 • Szkoła Podstawowa Nr 1 Z Oddziałami Integracyjnymi
 • Szkoła Podstawowa Nr 3 Im.Tadeusza Kościuszki
 • Szkoła Podstawowa Nr 5 Im. Noblistów Polskich
 • Szkoła Podstawowa W Boćwince
 • Szkoła Podstawowa W Dubeninkach
 • Szkoła Podstawowa W Baniach Mazurskich
 • Szkoła Podstawowa W Galwieciach

 

Pełną listę placówek znajdziecie tutaj:  https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/index 

Zasady akcji są niezmiernie proste – wystarczy zrobić zakupy w Lidlu za minimum 50 zł (uwzględniając w tym co najmniej jeden owoc lub warzywo).

Część produktów została wyłączona z promocji, ich wartość nie wlicza się do osiągnięcia kwoty minimalnej, są to m.in. napoje alkoholowe, tytoń, leki. Część produktów będzie dodatkowo premiowana punktami, informację o tym znajdziecie w gazetkach reklamowych. 

Każdy Talenciak to punkt dla wybranej placówki, a także los na loterii. W odbywającym się co dwa tygodnie losowaniu, szkoły niezależnie od swojej wielkości i położenia, będą miały szansę wygrać m.in. kompletnie wyposażone sale komputerowe oraz sprzęt elektroniczny.

Zebrane Talenciaki możecie przekazać na trzy sposoby:

 

 1. skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie,
 2. przez stronę kampanii (szkoły.lidl.pl), przepisując kod alfanumeryczny,
 3. fizycznie umieszczając Talenciaka w specjalnie przygotowanych pojemnikach, znajdujących się w tej placówce, którą chcemy wesprzeć w akcji.

 

Jeśli nie jesteście pewni jaką szkołę wesprzeć, bądź nie macie czasu aby odwiedzić daną placówkę- możecie przynieść vouchery do punktu Epaka. Wszystkie vouchery zebrane w naszym punkcie przekażemy do jednej z najbardziej potrzebujących placówek. 

Na pewno masz w rodzinie dzieciaczka, który z większą przyjemnością rozwijałby swoją pasję na nowych sprzętach. Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać dzieciaki w wybranej prze siebie szkole! Mamy czas do 13 listopada br. 

Pomóżmy jako mieszkańcy! Nie zostańmy obojętni na los dzieci, pozwólmy rozwijać im pasje i spełniać marzenia skoro nasz własny rząd nie wspiera edukacji w naszym kraju ! 

 

Szczegółowe informacje dotyczące akcji znajdziecie tutaj: https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469