OGŁOSZENIA

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla przedstawicieli OHP z całego kraju

W środę (20 lipca br.) na terenie Ośrodka Szkoleniowego Ochotniczych Hufców Pracy (OHP) Centrum Kształcenia i Wychowania przy ulicy Promenada Zdrojowa w Gołdapi, odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla przedstawicieli OHP z całego kraju, które było prowadzone przez instruktorów medycznych.

W ramach współpracy oraz doskonalenia zawodowego, w praktyczną część ćwiczeń zaangażowani byli m.in. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

Epizod zakładał zdarzenie w transporcie komunikacyjnym, gdzie pomocy medycznej potrzebowały dwie osoby, w tym niemowlę. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz wspierali udzielanie pierwszej pomocy prowadzone przez uczestników szkolenia.

Przedsięwzięcie miało charakter praktycznych warsztatów doskonalących, które pozwoliły w trakcie wykonywania czynności przez osoby zainteresowane, przekazywać na bieżąco wiedzę nt. stosowania prawidłowych technik ratowniczych.

Na koniec strażacy przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom najmłodszym. W ćwiczeniach brali również udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz Placówki Straży Granicznej w Gołdapi.