OGŁOSZENIA

„Szkoła mycia rąk Eli i Maxa’’ w SP5

311051961_660934882004625_2343375018174220242_n

W piątek (7 października 2022 roku) Szkołę Podstawową nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołapi odwiedziła Pani Ewa Bolewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

Z uczniami klasy IIb przeprowadziła zajęcia edukacyjne w ramach programu ,,Szkoła mycia rąk Eli i Maxa”. Dzieci zapoznały się z postaciami Eli i Maxa, które-tak jak one- są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk.

Uczniowie klasy IIb, na pytanie, kiedy należy myc ręce odpowiedzieli:
-gdy widać, że są brudne;
-po wizycie w toalecie;
-po zabawie na podwórku;
-przed jedzeniem;
-po powrocie ze szkoły;
-po ,,wydmuchaniu’’ nosa.

Następnie p. Ewa udzieliła instruktażu, jak właściwie powinno się myć ręce. Podkreśliła, że częste mycie rąk powinno być stałym nawykiem, niezależnie od okoliczności.

Przećwiczyła z dziećmi cztery kroki prawidłowego mycia rąk:
-zmocz ręce czystą, ciepłą wodą;
-użyj mydła w płynie, energicznie rozprowadź je na rękach i wyczyść wszystkie powierzchnie rąk
(nie zapomnij o kciukach);
-spłucz ręce czystą, ciepłą wodą;
-starannie wytrzyj ręce ręcznikiem papierowym.

Po zadaniach praktycznych uczniowie bezbłędnie rozwiązali test, w którym mieli za zadanie zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi na tematy: Kiedy należy myć ręce? Czy Max i jego przyjaciele postępują właściwie? Czym jest właściwa higiena rąk? Dlaczego należy wycierać ręce?
Na koniec zajęć pokolorowały postać Eli i Maxa.

Uczniowie klasy IIb otrzymali z rąk Pani Dyrektor Bożeny Kalinowskiej dyplomy ukończenia ,,Szkoły mycia rąk Eli i Maxa’’ i kolorowe zakładki do książek.
Dziękujemy P. Ewie Bolewskiej za przekazanie wiedzy o tym, jak, kiedy i dlaczego należy myć ręce, to ważny krok w edukacji dziecka- szczególnie obecnie czasach.

Wychowawczyni klasy IIb- Barbara Hornostaj