OGŁOSZENIA

Sześciolatki z SP 5 w wyjątkowy sposób żegnają jesień

Jesień, ta magiczna pora roku, już powoli odchodzi, ale jej piękno zostaje utrwalone w naszych sercach i w dziełach, które stworzyły dzieci. By pożegnać tę wyjątkową porę roku w niezapomniany sposób, sześciolatki z grupy 0 A ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi stworzyły piękną jesienną mandalę z liści, kasztanów, żołędzi i orzechów.

Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem zbierały skarby jesieni — dla każdego liścia czy żołędzia było to fascynujące odkrycie. Następnie przedszkolaki poznały nową technikę plastyczną, jaką jest mandala.

Kompozycja na planie koła to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób rozwijania wyobraźni, skupienia uwagi, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz możliwość wyciszenia się i relaksu. Sześciolatki wspólnie stworzyły kolorową kompozycję, wykorzystując zebrane dary jesieni.

Ta wspaniała zabawa sensoryczna, połączona z segregowaniem i liczeniem kolorowych liści, kasztanów, orzechów, szyszek i żołędzi, dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Ostateczny rezultat wspólnej pracy nie był jedynie wspaniałą mandalą z darów jesieni, lecz także lekcją szacunku dla przyrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Przybyło