OGŁOSZENIA

Szereg atrakcji w Bibliotece- Spotkanie Klubu Włóczkowego Rękodzieła, Żonkile i Kant

W ostatnich dniach w Bibliotece w Gołdapi oraz w Filii w Grabowie miały miejsca ciekawe wydarzenia. Zapraszamy do sprawdzenia oraz obejrzenia zdjęć w galerii.

  • Spotkanie Klubu Włóczkowego Rękodzieła (KWR)

W sobotnie przedpołudnie (20.04.2024) w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się cykliczne spotkanie Klubu Włóczkowego Rękodzieła (KWR).

Podczas spotkania niezwykłym elementem było połączenie się przez platformę Zoom z mieszkanką Gołdapi, dzięki tej możliwości mogliśmy wspólnie i kreatywnie pracować nad naszymi rękodziełami. Współpraca nie tylko umożliwiła nam czerpanie z nowych pomysłów rękodzieła, ale także przyniosła wiele radości i dodatkową motywację do kontynuowania naszych pasji.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 18 maja o godzinie 10:00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

  • Kant w Gołdapi

W piątkowe popołudnie (19.04.2024) w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w II budynku izby regionalnej odbył się wernisaż wystawy „Gołdap i ludzie w czasach Kanta”. Wystawa przybliżyła uczestnikom obyczaje, podróże i świat, który wpływał na idee Kantowskie. Choć Kant żył w odległym Królewcu, jego wpływ na ówczesną kulturę i myślenie sięgał znacznie dalej, obejmując obszar, na którym dzisiaj znajduje się Gołdap.

Niepowtarzalna atmosfera podczas wydarzenia sprawiła, że wernisaż był nie tylko okazją do podziwiania sztuki i poznawania historii, ale również do inspirujących dyskusji i refleksji nad dziedzictwem kulturowym, które pozostawił nam Immanuel Kant.

Podczas wydarzenia była możliwość wybicia pamiątkowego numizmatu okolicznościowego przygotowanego z okazji Roku Immanuela Kanta.

  • Żonkile w bibliotece

19 kwietnia w 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście. Tego dnia Biblioteka Publiczna w Gołdapi przystąpiła po raz pierwszy do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, aby podkreślić wyjątkowy charakter tej daty.

Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 3 i Szkoły Podstawowej numer 5 w Gołdapi, którzy mieli okazję obejrzeć film animowany na podstawie opowiadania „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz własnoręcznie przygotować żonkile- kwiaty symbolizujące pamięć i nadzieję.

Wykorzystane materiały zostały przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim.
Dziękujemy za przybycie.

  • Z wizytą w bibliotece- nauka zasad

17 kwietnia Filia Biblioteki Publicznej w Grabowie gościła uczniów klasy I SP im. Michała Kajki w Grabowie. Była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece publicznej. Celem spotkania było wyjaśnienie przyszłym czytelnikom  zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek.

Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i zwracania książek. Dostrzegły różnicę między biblioteka publiczną a księgarnią.

Młodzi kandydaci na czytelników mieli także, po raz pierwszy, okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej.

Życzymy pierwszoklasistom ciekawych spotkań z książką i biblioteką.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi