OGŁOSZENIA

Szczęśliwy finał sprawy wulkanizatora, któremu groziło 1,5 mln kary za inicjatywę pomocy !

311686826_520908266692382_342506999058409508_n

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił wczoraj (12 października br.) decyzje o naliczeniu suwalskiemu przedsiębiorcy Sławomirowi Jakubowskiemu kary za przekazanie lokalnej fundacji kilkudziesięciu opon na budowę eko ogrodu.

Kara sięgała z odsetkami prawie półtora miliona złotych.

O sprawie zrobiło się głośno w całym kraju, a w imieniu przedsiębiorcy interweniowali posłowie i europosłowie, wytykając absurdy decyzji pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Więcej o sprawie tutaj. 

1,5 miliona kary za dobre serce i chęć pomocy!

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stanął jednak po stronie przedsiębiorcy i uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, dzięki czemu Pan Sławomir nie musi płacić kary. Wyrok nie jest jednak prawomocny i przysługuje od niego skarga do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

– Po ogłoszeniu wyroku wyszliśmy ze łzami w oczach, szczęśliwi. Sprawiedliwości stało się zadość, dziękujemy suwalczanom za wsparcie, dziękujemy mediom za przychylność i za to, że cała Polska trzymała za nas kciuki – powiedział jednej z redakcji Sławomir Jakubowski. – Ostatnie tygodnie były bardzo trudne dla naszej rodziny, dlatego jeszcze raz chcę podziękować mieszkańcom Suwałk za wsparcie. 

 

Źródło: Miasto Suwałki