OGŁOSZENIA

Szansa na służbę i przygodę – Dołącz do Straży Granicznej już dziś!

Granaty, strzały, ucieczka z miejsca kontroli drogowej, to wszystko działo się na terenie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. To był tylko pokaz zorganizowany z okazji wizyty szkolnej młodzieży.

Wczoraj kętrzyńscy uczniowie zobaczyli działania pościgowe, do których są przygotowani funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz przewodnicy z psami służbowymi.

Dzień otwarty był doskonałą okazją do spotkania się z ekspertami poszczególnych dziedzin. Uczniom zaprezentowano sprzęt techniki specjalnej. Ważnym elementem przedsięwzięcia był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówiono zasady bezpieczeństwa w ratowaniu życia ludzkiego. Pobieranie odcisków palców oraz spotkanie z pirotechnikiem Straży Granicznej, to kolejne atrakcje zorganizowane dla podopiecznych kętrzyńskich szkół. Każdy z uczestników mógł spróbować granicznej grochówki.

Ponad 300 uczniów dowiedziało się procedurze naboru do Straży Granicznej.

W tym roku Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ma jeszcze 50 miejsc.

Jeśli masz ukończone 18 lat, nie jesteś karany za przestępstwo i posiadasz co najmniej średnie wykształcenie to zadzwoń! Nie zwlekaj, jeden etat może być Twój!