Sylwester 2020: Ile wydamy i jak spędzimy ten dzień?

Sylwester 2020: Ile wydamy i jak spędzimy ten dzień? źródło zdjęcia:

Na tegorocznego Sylwestra Polacy wydadzą średnio 212 zł – wynika z badania przeprowadzonego przez Maison&Partners dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Niemal 70 proc. ankietowanych powita 2021 rok w gronie domowników.

Badanie pokazuje, że chętnych do hucznego pożegnania mijającego roku jest 26 proc. respondentów – w 2019 r. bawiło się lub wyjeżdżało z tej okazji ponad 70 proc. osób. Tym razem 69 proc. deklaruje, że nie ruszy się z domu i nie będzie do siebie kogokolwiek zapraszało.

Co ósmy ankietowany (13 proc.) urządzi imprezę w swoim domu. Niemal co dziesiąty (9 proc.) uda się na domówkę do znajomych lub kogoś z rodziny.

Autorzy badania zwracają uwagę, że główną przyczyną zmian w sposobach spędzania Sylwestra są restrykcje wywołane pandemią, a także pogorszenie się sytuacji materialnej wielu osób.

Są też tacy, którzy mimo wszystko przywitają Nowy Rok i pożegnają stary z dala od domu. Na wyjazdy bliższe i dalsze uda się ok. 3 proc. osób.

Sylwestrowe wydatki Polaków

W porównaniu z zeszłym rokiem spadły średnie wydatki Polaków na Sylwestra spadły prawie o jedna trzecią – z 307 zł do 212 zł. Nie będzie balów, uroczystych przyjęć czy imprez pod chmurką, a co za tym idzie wydatków na fryzjera, kosmetyczkę czy nową kreację. Co ciekawe, panie chcą wydać na tę okazję średnio 177 zł, a panowie 261 zł.

Źródło: RMF24

Komentarze    Brak komentarzy