ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH źródło zdjęcia:

W niedzielę 15 listopada 2020 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dzień ten powinien być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

Korzystając z drogi, niezależnie od tego czy kierujemy pojazdem, czy też jesteśmy pieszymi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji, zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a co za tym idzie zdrowie i życie człowieka.

W Polsce, od kilku lat, główne obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.

W tym roku organizatorzy zapraszają do udziału w oficjalnych obchodach on-line, które będą dostępne m.in.: na profilu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na Facebooku, stronie Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy „Przejście” i na kanale Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych 2020 – online na YouTube.

Komentarze    Brak komentarzy