OGŁOSZENIA

ŚWIATOWY DZIAŃ TRZEŹWOŚCI. GOŁDAPSCY POLICJANCI APELUJĄ O TRZEŹWOŚĆ ZA KIEROWNICĄ!

20220415_095340

15 kwietnia to Światowy Dzień Trzeźwości. Alkohol i kierowca to złe połączenie, dlatego w Światowy Dzień Trzeźwości policjanci z gołdapskiej drogówki podczas kontroli drogowej wręczają materiały promujące trzeźwość i bezpieczne zachowania na drodze.

Alkohol to wciąż poważny problem na naszych drogach. Zbyt dużo osób wsiada za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Kary dla kierowców są coraz surowsze a mimo to praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali pijanych kierowców, rowerzystów czy motorowerzystów, którzy narażają nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie coraz częściej nie spotyka się z pozwoleniem społecznym i wiele zatrzymań pijanych za kierownicą to efekt zgłoszeń od obywateli.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Trzeźwości dlatego też policjanci gołdapskiej drogówki w trakcie rutynowych kontroli wręczali ulotki informacyjne na temat uzależnienia od alkoholu i skutków jazdy na „podwójnym gazie”. Wszyscy kontrolowani kierujący byli trzeźwi. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, zarówno kierujących pojazdami jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.