OGŁOSZENIA

Świąteczne rękodzieła i zabawy dzieci z SP 3

Projekt bez tytułu (18)

W gołdapskiej „Trójce” dzieci z grupy 0B i klasy 2B na początku grudnia rozpoczęły cykl zajęć o tematyce świątecznej.

Uczniowie pielęgnowali bożonarodzeniowy zwyczaj zdobienia świątecznych dodatków na choinkę czy stół oraz robienia prezentów.

Wykonywali stroiki z gałązek różnych drzew iglastych oraz upominki z mydła i filcu, lepiły z masy solnej figurki do betlejemskiej stajenki, malowały szklane bombki i ubierały klasowe choinki. Wielkim przeżyciem ponownie okazały się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci piekły i dekorowały pierniki.

Po raz kolejny przedszkolaki czerpały inspiracje od starszych koleżanek i kolegów. Wszystkim zajęciom towarzyszyło słuchanie i śpiewanie kolęd i pastorałek. Zajęcia zakończyły się spotkaniem z lekturą Astrid Lindgren „Dzieci z Bulerbyn”. Drugoklasiści czytali młodszym wybrane fragmenty o świętach. Następnie dzieci obejrzały sceny z fimu na podstawie książki oraz poznały skąd i jaką drogą dotarły do Polski przyprawy piernikowe.

Zajęcia pozwoliły uczniom doświadczyć świątecznych zapachów od leśnych po korzenne, dostarczyć radości z tworzenia oraz odkryć, że dzieci z innych krajów również zaczynają przygotowania do świąt od pieczenia pierników.

Zajęcia udało się zorganizować dzięki współpracy z TreleMorele, Warsztatami Edukacyjnymi ANTEA oraz dzięki wykorzystaniu sprzętu pozyskanego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Wychowawczynie serdecznie dziękują pani Jolancie Pańczuk za pomoc w organizacji zajęć związanych z tworzeniem świątecznych stroików.

Sylwia Kurpios-Sawicka

Emilia Sznurkowska