OGŁOSZENIA

Sukces gołdapskiego siatkarza Oskara Stalewskiego!

W dniach 16-19 luty, w ośmiu miastach Polski odbywały się ćwierćfinałowe Turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce.

W Suwałach sześć zespołów podzielonych było na dwie podgrupy (system każdy z każdym). Pierwsza i druga drużyna kwalifikowała się do czołowej czwórki z zaliczeniem wyniku meczu z podgrupy. W decydującej rozgrywce zespół rozgrywał jeszcze dwa spotkania z przeciwnikami z drugiej podgrupy.

Dwie najlepsze ekipy w tabeli uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Polski.

Gołdapianin Oskar Stalewski (zawodnik UKS „Trójka” Gołdap) w barwach drużyny SUKSS Suwałki rozegrał bardzo dobry turniej.

Drużyna z Suwałk pokonała:

  • 3:1 (15,16,-20,14) – JKS Spartakus Jawor
  • 3:0 (15,13,10) – KPS Krasnystaw.

W drugiej fazie suwalczanie pokonali:

  • 3:1 (25,-19,26,19) – UKS Błyskawicę Stalpro Szczecin.

 

W finale turnieju ulegli 0:3 (-22,-24,-22) – Akademii Siatkówki ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i z drugiego miejsca awansowali do Półfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 3-5 marca 9 (z ośmiu turniejów rozegranych w całym kraju do półfinału zakwalifikowało się w sumie 16 zespołów).

W Półfinale Mistrzostw Polski w oddalonym Rzeszowie Oskar Stalewski i jego koledzy zmierzą się z bardzo wymagającymi zespołami: Trefl Gdańsk SA, Aluron CMC Wybicki Kielce i AKS V LO Rzeszów. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 4 drużyny. Dwie najlepsze ekipy awansują do Finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Łukasz Tarasiewicz

Fotowoltaika
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia