OGŁOSZENIA

Strzelał z wiatrówki w budynek gołdapskiego kompleksu sportowego! Odpowie przed sądem

weapon-1038958_1920

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 41-letni mieszkaniec gm. Gołdap. Mężczyzna nocą z wtorku na środę (25/26 stycznia), strzelając z wiatrówki uszkodził szyby w gołdapskim kompleksie sportowym. Dodatkowo mężczyzna uszkodził włącznik zasilania prądu. Straty oszacowano na ponad 1000 złotych.

W nocy z 25 na 26 stycznia br. oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że jakiś mężczyzna świeci laserem po oknach i strzela z wiatrówki w budynek miejscowego kompleksu sportowego.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że doszło do zniszczenia dwóch szyb oraz włącznika alarmowego zasilania prądu. Uszkodzenia te powstały najprawdopodobniej w wyniku strzału z wiatrówki. Policjanci ustalili rysopis mężczyzny, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli pozostawione na śniegu ślady. Straty, jakie powstały oszacowane zostały na kwotę ponad tysiąca złotych.

Niespełna godzinę po zgłoszeniu na jednej z ulic miasta policjanci zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Okazał się nim być 41 letni mieszkaniec gminy Gołdap.

W samochodzie mężczyzny mundurowi znaleźli broń pneumatyczną wraz ze śrutem.

Sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał.

Nie potrafił jednak racjonalnie wyjaśnić powodu swojego postępowania.

Zgodnie z kodeksem karnym uszkodzenie mienia to przestępstwo, za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.