Strażacy na Narodowym

Strażacy na Narodowym źródło zdjęcia:
„Ratownicy medyczni z Państwowej Straży Pożarnej będą wspierać szpitale tymczasowe m.in. ten powstający na Stadionie Narodowym” – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Jak dodał, do pomocy zgłosiło się już 250 ochotników z uprawnieniami ratownika medycznego.

Batorski zaznaczył, że 50 strażaków-ratowników zostanie skierowanych do Warszawy, gdzie będą pracowali w szpitalach tymczasowych przeznaczonych do walki z SARS-CoV-2, m.in. w szpitalu powstającym na Stadionie Narodowym. Do pracy na Narodowym zgłosili się strażacy z Mazowsza, Lubelskiego, Podlasia oraz Warmińsko-Mazurskiego. 

Państwowa Straż Pożarna od początku epidemii koronawirusa bierze udział w działaniach zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19. Strażacy-ratownicy byli m.in. kierowani do punktów granicznych, gdzie mierzyli temperaturę podróżnym. Obecnie takie zadania wykonują na zewnętrznej granicy UE na terenie Polski w 18 punktach granicznych.

Strażacy dyżurują także w ponad 380 polowych izbach przyjęć, a także przewożą próbki do badań. W razie potrzeby dowożą również żywność dla osób objętych kwarantanną.

 

 

Komentarze    Brak komentarzy