OGŁOSZENIA

Straż Graniczna zabezpieczyła nielegalne wyroby o wartości 23 mln zł!

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli nielegalne towary o wartości prawie 23 mln zł. Krajanka tytoniowa dominuje wśród zabezpieczonych „lewych” towarów.

Działania prowadzone w I półroczu br. przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości niemal 23 mln zł.

Największą wartość ujawnionych towarów ponad 19 mln zł stanowiła krajanka tytoniowa (26,5 tony). W ubiegłym roku wartość zabezpieczonego tytoniu wynosiła prawie 6 mln zł (11,5 tony).  Na drugim miejscu znalazły się „lewe” papierosy. Szacunkowa wartość zdeponowanych „fajeczek” przekroczyła 2 mln zł. Funkcjonariusze SG, zarówno na przejściach granicznych, jak i na terenie Warmii i Mazur odzyskali skradzione samochody, na łączną kwotę 1,3 mln zł.

W porównaniu do ubiegłego roku nastąpił wzrost ujawnionych nielegalnych towarów o ponad 100 %.

Funkcjonariusze z W-MOSG rozbili 6 zorganizowanych grup przestępczych, w tym 2 międzynarodowe. W toku prowadzonych śledztw 16 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych. Wobec 18 zatrzymanych sądy zastosowały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Beauty Space
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Eko-pal
Rol-Masz
Sauna
Proniek
Rostek, Rawinis