Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak

Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak źródło zdjęcia:

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę (28.11) o godz. 17.00 na placu Zwycięstwa, następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta. Wznoszono hasła m.in. solidarności z kobietami, a także krytykujące rząd. Uczestnicy protestu postanowili się przebrać, by podkreślić swoje postulaty. Jeden z nich był przebrany za księdza, co wzbudziło w pewnej części mieszkańców niesmak. Podczas spaceru został wykorzystany megafon. Do strajkujących osób dołączyła część kierowców. Na miejscu pojawiły się też wspólne patrole policji ze strażą graniczną. 

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak
Strajk kobiet w Gołdapi. Przebrał się za księdza, wzbudził niesmak

Komentarze

 • chybaty

  2020-12-02 20:07:01

  paragraf? na działania obecnej władzy znalazłoby się ze 100 paragrafów ale oni wykładają na to wafla bo wiedzą że nie ma niezawisłych sądów. Dziecko chcesz karać za przebranie? chory naród

 • Luiza

  2020-12-02 19:53:24

  Do "ja" mam wrażenie, że pisze osoba, która nawet się nie zapoznała o co nam chodzi w manifestacjach. Kochany więc wszystkie te prawa, które teraz mamy chcą nam odebrać nawet te co wymieniłaś: z gwałtu czy zagrażające życia matki chcą żeby kobiety rodziły te dzieci a my wychodzimy właśnie żeby się sprzeciwić tej ustawie żeby jej nie uchwalono czyli nie podpisano. Jak byśmy milczały to to wejdzie w życie i będziesz musiała się do tego dostosować czy takiej Polski chcemy? Żeby rządziły nami brzydko mówiąc "debile" nikogo nie obrażając. Ja wychodzę bo nie chce tej ustawy chce mieć wybór. A jak byśmy siedziały cicho to kto wie z naszym rządem mogło to wejść nawet w nocy. Jak odpuścimy będzie PiS wygrał zwyciężył ich papier. Ja na to nie pozwolę chce by moje dzieci miały wybór. Zapraszamy następnym razem na rozmowę z chęcią bez klutni i wulgaryzmów porozmawiamy. :)

 • ja

  2020-12-02 12:50:45

  Pani Luizo po pierwsze jeżeli życie matki jest zagrożone aborcja jest dopuszczalna po drugie jeżeli ciąża jest z gwałtu aborcja jest dopuszczalna po trzecie jeżeli dziecko jest chore,nie chciane zawsze kobieta może zostawić w szpitalu. Więc może lepiej zapoznać się z tematem,a nie chodzić ( ostatnio naliczyłem 7 osób w gminie zamieszkuje 20tys) i drzeć mordę na całe miasto.

 • Luiza Urynowicz

  2020-12-02 12:14:02

  Do "ja" prawo do życia ma również matka której zagraża ciąża. Wiec czy jest ważniejsze w tym momencie życie matki już np 3 zdrowych dzieci czy życie płodu (dziecka) które się w niej znajduje i ja wyczerpuje. Czy by Pani chciała z gwałtu chować dziecko podobne do ojca który zgwałcił? Albo w drugą stronę czy Pan by mógł patrzeć na wnuka który wyszedł z gwatu córki? By Pan kochał to dziecko? Bo ja jko zgwałcona bym "żygala" w stronę tego dziecka. Czy dziecko, które by rodziło się chore by miało chęć życia? Ani ja ani Pan/Pani tego nie wie ale serce boli jak się widzi chore dzieci, którym nie ma jak pomóc. Czy nawet się chce pomagać ale jak? Pieniądze nie wszystko, miłością bólu nie ukoisz, a dziecko wieszczy jak dzień tak noc. Przykre ale prawdziwe. Prawo życia jest ale prawo wyboru swego życia też powinno być

 • MZ

  2020-12-02 12:09:39

  Podziwiam całą protestującą grupę za odwagę publicznego wyrażania swoich poglądów i twórczą inicjatywę. Kościół powinien jak najszybciej oczyścić swoje szeregi z przestępców seksualnych i osób ukrywających ich zbrodnie. Wiara powinna być osobistą sprawą każdego człowieka, a kościół jako instytucja nie powinien być finansowany przez państwo. Lekcje religii powinny wrócić do sal katechetycznych. Nie ma w tym nic złego, że ktoś jest ateistą, ani nic nadzwyczajnego gdy ktoś inny jest wierzący i odwrotnie. Zło jest tam gdzie jest przymus, a nie ma wolności wyboru. O tę wolność wyboru walczą teraz kobiety. Każdy powinien żyć w spokoju i szacunku według własnych przekonań, a ponadto powinien czuć się bezpiecznie. Po to się ludzie organizują w państwo, aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa w każdej sferze życia. A u nas w Polsce tak wiele grup nie czuje się bezpiecznie: kobiety w ciąży, niepełnosprawni i ich opiekunowie, mniejszości seksualne, obcokrajowcy, młodzież wchodząca na rynek pracy lub zakładająca rodziny, przedsiębiorcy. Można by tak wymieniać bez końca. Kto jest zadowolony, niech napisze tu z czego jest tak bardzo zadowolony.

 • ja

  2020-12-02 07:49:40

  " o podstawowe prawa człowieka." a prawo do życia?

 • Eliza

  2020-12-01 22:31:27

  Mieszkańcy Gołdapi cieszmy się, że działa Prawo Kobiet Gołdap, że chce im się działać. Dziękuję, że jesteście, że walczycie o nasze prawa, o podstawowe prawa człowieka.

 • Luiza Urynowicz

  2020-12-01 21:27:02

  I kto tu nie ma szacunku? Taki święty, a od "Lewaków " wyzywa. Ciekawa jestem jak ta osoba by nazwała swoją córkę czy synka, który by miał inna orientację. A może też ciekawe jak by Pan Robert, który nie rozumie przekazu by zachował się w sytuacji molestowania przez księdza jako dziecko? Albo jak by jego córka, która kocha kościół i była w hurku była by gwalcona jak mnustwo dziewczynek w Polsce? Widać też ze Pan Robert zaadoptuje wszystkie dzieci więc czekamy na zgłoszenie do domu dziecka tam są nawet zdrowe dzieci. Jakoś Pana nie widzę w kolejce. Bo takie osoby jak Pan Robert są głośne ale w internecie na fb. Czemu nie przyjdzie Pan po rozmawiać jak są manifestację na szachach? Tylko ubliżyć komuś anonimowo w internecie czyli popiera pan hejt brawo. Pozdrawiam serdecznie i proszę o włączenie muzgu, a wyłączenie TV

 • Jaaaaa

  2020-12-01 21:19:54

  Do Ja 🤣 Żaden ze mnie Lewak jestem Bezpartyjną Kobietą tak się składa !!! Moje Ciało Moja Sprawa nie Starszego Pana⚡⚡ ale widać Kto ubóstwia Partię Rządzącą i na rączkę mu wszystko co robią!!!!Patologia w czystym wydaniu inaczej tego nie ujmę. Żegnam

 • ja

  2020-12-01 20:54:23

  Do Jaaaa ten przekaz to wiesz gdzie lewaku możesz wsadzić

 • Jaaaaaaaaaa

  2020-12-01 20:38:16

  Panie Robercie Wiec jeśli masz odwagę pisać takie bzdury i wciągać w to rodzinę chłopaka nie wiedząc jaki był przekaz tego to zapraszam do Spotkania w 4 oczy z miłą chęcią wyjaśnimy!!!! A następnym razem proszę przemyśleć co Pan Pisze bo Pana Mądrości przewyższają Najwyraźniej Głupotę i Niewiedzę Mniej TV PIS Polecam!!! A pozatym mamy Chyba Wolny Kraj!!!!!!!!!!!

 • Robert

  2020-12-01 10:34:21

  ten człowiek to wnuczek Gołdapskiej Radnej z Wronek , brak słów na to wszystko , brak poszanowania dla instytucji kościelnych a myślę że paragraf na to jest, ciekawa czy jak będą dochodzić jego ostatnie dni na ziemi będzie się modlił do Boga czy do pani lempart, (tak na marginesie to Polskie przysłowie mówi nie daleko pada jabłko od jabłoni )

 • ja

  2020-12-01 08:52:49

  Przebrał się za księdza? czy na to nie ma paragrafu?

 • Ninka

  2020-11-30 17:35:13

  Popieram Lempart najbardziej uczciwa osoba w Polsce.