OGŁOSZENIA

Starsze pokolenie ma dziś swoje święto!

Dziś obchodzimy ogólnopolski Dzień Seniora. W Polsce seniorzy stanowią obecnie 13% populacji, prognozuje się nawet, że za kilkadziesiąt lat Polska będzie jednym najstarszych narodów w Europie.

Według danych demograficznych do 2050 roku liczna osób powyżej 60. roku życia wzrośnie na kuli ziemskiej do prawie 2 mld.

Starsze pokolenie ma bogate doświadczenie życiowe i zdecydowanie dużo do przekazania, dlatego warto wykorzystać okazję, by się od nich uczyć. 14 listopada to doskonała okazja do docenienia naszych starszych obywateli i zastanowienia się nad tym, jak możemy wspierać starsze osoby na co dzień.

Jednym z najważniejszych i podstawowych sposobów wsparcia seniorów jest poświęcanie im czasu. Często wystarczy rozmowa czy wspólny spacer, by sprawić im radość i dać poczucie, że są ważni. Mowa tu zarówno o bliskich, jak i tych, którzy nas otaczają, np. sąsiedzi, którzy często są pozostawieni „sami sobie”.

Starsze osoby mogą mieć trudności z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak zakupy, gotowanie, sprzątanie, czy załatwianie różnych spraw (szczególnie online, co jest dziś bardzo popularne). Warto nie pozostawać biernym i w miarę możliwości okazać pomoc takiej osobie. W życiu seniora mały gest może zmienić wiele.

Pamiętajcie dziś o otaczających Was starszych osobach, z pewnością będzie im miło gdy złożycie im życzenia.

My również życzymy Wam Drodzy Seniorzy długich lat w dobrym zdrowiu, uśmiechu na twarzy, energii na każdą chwilę oraz szczęścia w gronie najbliższych. Niech jesień życia inspiruje do spełniania marzeń oraz nastraja optymizmem, a każdy dzień przynosi wiele radości i satysfakcji.