Staną przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Staną przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie dwóch kierujących, którzy wyjechali na drogę, będąc pod wpływem alkoholu. Motorowerzysta z wynikiem blisko 2 promili a kierowca opla z ponad 1,5 promila alkoholu już wkrótce odpowiedzą przed sądem.

W niedzielę 22 września br. około godz. 11:40 na trasie Banie Mazurskie – Rapa 36- letni mieszkaniec gminy Orzysz, kierując Oplem Corsą nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierowca był pijany. Wynik badania wskazywał, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że zaledwie tydzień wcześniej zostały mu zatrzymane prawo jazdy za jazdę po alkoholu.

Drugim złapanym na gorącym uczynku był 57-latek z gminy Banie Mazurskie. Wczoraj (23 września) kilka minut przed godz. 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o motorowerzyście w miejscowości Wólka, którego tor jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Świadek ujął nietrzeźwego mężczyznę i przekazał policjantom. Po przebadaniu okazało się, że 57-latek ma w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni już wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Źródło:KPP w Gołdapi

Komentarze    Brak komentarzy