Stacje benzynowe zamknięte w niedziele?!

Stacje benzynowe zamknięte w niedziele?! źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/tankowa%C4%87-stacje-benzynowe-2157211/

„Rząd chce, aby stacje benzynowe były w niedziele zamknięte” – tak twierdzi poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rosati w swoim wpisie na Twitterze.

Państwowa Inspekcja Pracy uważa, że należałoby wprowadzić zakaz handlu w niedziele sklepom posiadającym status placówek pocztowych oraz dla tych, którzy sprzedają głównie alkohol, artykuły spożywcze, oraz papierosy. Jednocześnie oznaczałoby to, że w niedziele zamknięte byłyby nawet stacje benzynowe. 

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zakaz nie obowiązuje między innymi w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w sklepach z prasą, placówkach pocztowych oraz kawiarniach.

Od nowego roku weszły w życie zaostrzone przepisy. Zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą i w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Rzecznik rządu Piotr Mueller zdementował jednak, by rząd rozważał pomysł zamknięcia stacji benzynowych w niedzielę. W swoim wpisie na Twitterze podkreślił, że „rząd nie przyjął takich rozwiązań i nie ma takich planów”. 

 

Źrodło: https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/zakaz-handlu-2020-piotr-mueller-rzad-nie-planuje-zamykania-stacji-paliw-w-niedziele

Komentarze    Brak komentarzy