OGŁOSZENIA

Sprawca kradzieży przyłapany na gorącym uczynku

Gołdapscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego złodzieja. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości 1000 złotych. W szybkiej interwencji mundurowych pomógł jeden z sąsiadów, który zadzwonił na telefon alarmowy.

Wczoraj (27.06.2023r.) dużą czujnością wykazał się jeden z mieszkańców gminy Gołdap. Mężczyzna po godz. 13:00 zawiadomił Policję o dziwnym zachowaniu nieznanego mu mężczyzny.

Zgłaszający oświadczył, że jakiś obcy wchodzi samowolnie na różne posesje i przygląda się budynkom gospodarczym. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy natychmiast na miejsce skierował patrol prewencji.

Na miejscu funkcjonariuszom pomógł jeden ze świadków, którego postawa przyczyniła się do zatrzymali 35-latka na gorącym uczynku przestępstwa. Sprawca usiłował już opuścić posesję z łupem w ręku. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na 1000 złotych.

Prosto z miejsca przestępstwa zatrzymany trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. W trakcie przeprowadzonych czynności procesowych śledczy przedstawili mu dwa zarzuty: usiłowania kradzieży oraz kradzieży, do którego 35-latek się przyznał. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Ubezpieczenia
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Fotowoltaika