OGŁOSZENIA

Spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom

8

10 maja w filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Biblioteka gościła uczniów klasy II wraz z wychowawczynią ze Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie. Zaproszenie do głośnego czytania przyjął dziadek Jan. Dzieci z uwagą wysłuchały wierszy Juliana Tuwima „Lokomotywa” i „Rzepka”.

Zainspirowały one małych słuchaczy do dyskusji o podróżach na odległość i w czasie, autem, pociągiem, statkiem, samolotem nawet wehikułem czasu, myślą i w marzeniach. „Lokomotywa” stała się pretekstem do rozmów o ekologii i ochronie środowiska, ćwiczeń z mówienia buch, uch, puff, uff jak gorąco ! Z liczącej piętnaście osób klasy tylko czworo jeździło koleją.

Za dobrą współpracę dzieci odczytały „Rzepkę” promującą współdziałanie i tolerancję. Wywołała ona refleksję jednego z uczniów: „A nie można było rzepkę wykopać?”.

Swoimi przemyśleniami przekonały nas bibliotekarzy, o tym jak cenna jest akcja Cała Polska czyta dzieciom. Na  koniec spotkania dzieciom zostały wręczone książki, które zakupiono ze środków gminy Gołdap.

 

Akcja Cała Polska czyta dzieciom objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Gołdapi.

                                                       

                                                          Biblioteka Publiczna w Gołdapi