OGŁOSZENIA

Spotkanie pływaków z UKP Polonia Warszawa z Gołdapskimi policjantami

W miniony piątek policjanci gołdapskiej komendy gościli w swoich progach pływaków z UKP Polonia Warszawa. Spotkania mundurowych z dziećmi są częścią programu profilaktycznego pod nazwą „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

Celem takich wizyt jest zapoznanie naszych milusińskich z pracą policjanta oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Policjantka oprowadziła dzieci po budynku jednostki. Goście z ciekawością przyglądali się policyjnemu wyposażeniu oraz sprzętu wykorzystywanemu w codziennej służbie przez mundurowych. Dzieci miały możliwość zobaczyć łódź wodną, motocykle oraz radiowozy, którymi policjanci każdego dnia wyjeżdżają do służby by zapewnić bezpieczeństwo w powiecie gołdapskim.

Policjantka zaprezentowała milusińskim metodę pobierania śladów daktyloskopijnych oraz przeprowadziła z nimi pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania funkcjonariuszka przypomniała m.in. w jaki sposób prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych czy też jak zwiększyć naszą widoczność na drodze.

Uśmiechy i okazywana radość dzieci podczas tej praktycznej wycieczki zorganizowanej w budynku komendy, były dowodem na to, że lekcja była ciekawym doświadczeniem i pozostanie na długo w ich pamięci.

 

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi
Sauna
Rostek, Rawinis
PK Serwis 2023
Proniek
Ubezpieczenia
Rol-Masz
Eko-pal
Beauty Space