OGŁOSZENIA

Spotkanie inne niż wszystkie

23 marca uczniowie klasy 1a i 3a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, odwiedziły dzieci w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych.

Celem naszej wizyty było uświadomienie naszym uczniom potrzeby akceptacji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Chcieliśmy pokazać kawałek świata tych przesympatycznych dzieciaczków osobom zdrowym, ale również wejść ze zrozumieniem w ich środowisko.

Naszą misją była integracja wszystkich dzieci i pokazanie obu stronom, że WSZYSCY JESTEŚMY WYJĄTKOWI I CUDOWNI, niezależnie od tego, czy jesteśmy chorzy, czy zdrowi.

Przygotowaliśmy naszym małym przyjaciołom wielkie serca z kolorowymi skarpetkami, które były wyrazem naszej akceptacji, wsparcia i ogromnego szacunku do ich różnorodności. Wręczyliśmy samodzielnie wykonane zakładki, obrazki do kolorowania oraz kolorowe baloniki z napisami JESTEŚ SUPER!

To było wyjątkowe spotkanie pełnie pozytywnych emocji, a nawet łez wzruszenia. Wymiana uśmiechów, serdecznych uścisków i miłych słów napełniło wszystkich radością i optymizmem. Dzieci były szczęśliwe i my wychowawcy również! Oprócz wielu uśmiechów i spontanicznych przemiłych reakcji naszych młodszych kolegów, na koniec zostaliśmy obdarowani pysznymi łakociami.

Planujemy już kolejne wspólne spotkania, aby nasza integracja rozwinęła się, bo przecież tak wiele możemy od siebie otrzymać.
Dziękujemy za ten cudowny czas!

Wychowawczynie
Małgorzata Werra, Anna Tylenda

Rostek, Rawinis
PK Serwis 2023
Eko-pal
Proniek
Sauna
Rol-Masz
Beauty Space
Ubezpieczenia