OGŁOSZENIA

Spotkania z Strażą Graniczną: Pikniki, Pokazy Psów i Porady Bezpieczeństwa

Pikniki ze Strażą Graniczną pod gasłem „Bezpieczne wakacje”, targi pracy, spotkania z harcerzami. Pokazy sprzętu i wyposażenia, popisy psów służbowych to wszystko zorganizowali dzieciom i młodzieży funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej podległych W-MOSG spotkali się z dziećmi i młodzieżą. W trakcie przedsięwzięć zaprezentowano sprzęt służbowy i omówiono zasady bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem, poruszania się po drogach publicznych, czy korzystania z akwenów wodnych.

Najmłodsi w formie zabawy dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać każdą wolną chwilę poza domem.

Największą atrakcją były pokazy umiejętności psów służbowych. Lekcję zasad bezpieczeństwa goście odbyli podczas spotkań z przewodnikami i ich czworonożnymi podopiecznymi.

Funkcjonariusze ostrzegali i tłumaczyli jakimi zasadami powinni się każdorazowo kierować ludzie narażeni na atak agresywnego psa.

Młodzież dowiedziała się również o procedurze naboru do Warmińsko Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.  Nie brakowało pytań o zarobki, wsparcie finansowe, szkolenia, czy ścieżkę kariery zawodowej. W tym roku SG planuje przyjąć w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej jeszcze 53 osoby.