OGŁOSZENIA

Spotkania z policjantami sposobem na bezpieczne wakacje

Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w powiecie gołdapskim. Mundurowi odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku letniego, gdzie przedstawiają zasady bezpieczeństwa oraz promują postawy umożliwiające unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

Jak co roku podczas wakacji gołdapscy policjanci odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Przypominają uczestnikom letnich wypoczynków, że ich bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nich samych, od tego jakie podejmują decyzje. Jednocześnie podkreślają, że powinny być one rozsądne i przemyślane.

W miniony poniedziałek (08.07.2024 r.) mundurowi spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Bibliotece Publicznej w Grabowie, natomiast we wtorek (09.07.2024 r.) policjanci odwiedzili dzieci z półkolonii KOLSPORT. Podczas wizyt policjantki zwróciły szczególną uwagę na bezpieczne spędzanie wolnego czasu nad wodą oraz rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym korzystaniu z dróg.

Na koniec spotkania policjanci wręczyli dzieciom i młodzieży ulotki tematyczne oraz zachęcali do wzięcia udziału w konkursie pod nazwą: „Artystyczny przeWODNIK”, organizowanym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Zapewniamy, że podobnych rozmów profilaktyczno-edukacyjnych będzie wiele w tym sezonie wakacyjnym, bo rozmów o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo.