OGŁOSZENIA

Śp. Sława Tarasiewicz wyróżniona Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego

DSC_7690-scaled

Już pod koniec 2019 roku na wniosek starosty gołdapskiego Marzanny Wardziejewskiej, Pani Sława Tarasiewicz została wyróżniona Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Było to dla Pani Sławy bardzo ważne odznaczenie, z niecierpliwością czekała na uroczyste wręczenie, jednakże sytuacja epidemiologiczna spowodowana koronawirusem oddaliła w czasie odebranie Odznaki.

Niestety, w styczniu tego roku Pani Sława niespodziewanie zmarła.

W minioną środę syn Łukasz spełnił jej marzenie i w obecności starosty Marzanny Wardziejewskiej, z rąk marszałka Gustawa Brzezina, w imieniu zamarłej mamy odebrał Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Śp. Sława Tarasiewicz zapisała się na kartach historii powiatu gołdapskiego jako regionalistka, znawczyni kuchni Mazur i laureatka wielu konkursów kulinarnych. Autorka kilku książek, wyróżniona tytułem Kobieta sukcesu Warmii i Mazur 2018. Organizatorka imprez artystycznych, uczestniczka wielu audycji radiowych i telewizyjnych, która w starym mazurskim domu nad jeziorem Ostrówek organizowała wypoczynek miłośnikom przyrody, ciszy, astronomii, ornitologii, fotografii oraz czynnego wypoczynku.

Jej gospodarstwo oferujące swoim turystom znakomitą kuchnię regionalną opartą na produktach ekologicznych, jako pierwsze w powiecie znalazło się w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.