OGŁOSZENIA

Sofa, a może narożnik? Podpowiadamy co wybrać

Meble wypoczynkowe to wisienka na torcie każdego salonu, który ma pełnić funkcję rekreacyjną. Wybieramy je starannie i z namysłem, ponieważ muszą połączyć w sobie stylowy wygląd z najwyższym komfortem użytkowania. Wygodny narożnik lub sofa jest meblem, na którym będziemy spędzać ulubione momenty z rodziną albo relaksować się w ciszy i spokoju z dobrą książką w ręku.

Podczas urządzania wymarzonego salonu dość często pojawia się dylemat: sofa, a może narożnik? Co wybrać, aby wnętrze wyglądało harmonijnie i było idealnym miejscem relaksu?

Oto kilka wskazówek, które pomogą podjąć dobrą decyzję!

Gdy liczy się przestrzeń

Salon jest bardzo często największym pomieszczeniem w domu. Jego metraż może jednak wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów kwadratowych i rozmiary te należy uwzględnić wybierając meble. Zarówno sofy, jak i narożniki są dostępne w wielu różnych wymiarach, tak więc dopasowanie ich do wielkości pokoju nie powinno stwarzać problemu. Narożnik jest rodzajem mebla, którego ustawienie trzeba bardzo dobrze przemyśleć i dokładnie wymierzyć. Zazwyczaj wymaga on wolnego rogu pokoju, gdyż w tym miejscu wygląda najlepiej i ładnie wypełnia przestrzeń.

Planując ustawienie narożnika warto pamiętać, że prawdopodobnie będzie to jego stałe miejsce w salonie, gdyż jest to mebel mało mobilny. Sofa natomiast to dobry pomysł dla osób, które lubią przestawiać meble, by nie znudzić się swoim salonem. Dla miłośników przemeblowań dobrym pomysłem jest zakup lekkiej sofy wraz z wygodnymi fotelami – taki zestaw pomieści wszystkich i będzie łatwy w aranżacji. 

Gdy liczy się styl

Wiele osób urządzając salon ma dokładnie sprecyzowaną wizję i ściśle określony pomysł. Pokój stylizowany na nowoczesny barok lub pozostający w stylu glamour wymaga mebli, które przede wszystkim będą pełniły funkcje dekoracyjne. W takim wypadku warto poszukiwać sofy lub narożnika idealnie wpisujących się w planowaną koncepcję. Ozdobna sofa w stylu Chesterfield to idealny mebel do salonu, w którym nie musimy iść na kompromisy i możemy śmiało realizować zamierzoną wizję. Warto podkreślić, że sofy są meblami, które mają w sobie lekkość i elegancję, dlatego lepiej pasują do wnętrz, w których liczy się efekt wizualny. Narożnik, pomimo swoich licznych zalet, zawsze będzie nadawał pomieszczeniu rodzinny i nieformalny charakter. 

Gdy liczy się wygoda

Nie można pominąć faktu, że wiele salonów służy jednocześnie jako sypialnie dla gości lub domowników. Wówczas mebel wypoczynkowy musi również pełnić funkcję miejsca do spania. Urządzając salon z funkcją sypialni należy zatem szukać sofy lub narożnika, który będzie się rozkładał. Nowoczesne narożniki rozkładane konstruuje się w ten sposób, aby rozłożenie ich było proste i szybkie, a komfort spania bardzo wysoki. Sofa o odpowiednio dużych wymiarach może przekształcić się w łóżko o powierzchni nawet 160x200cm. Większość sof to jednak meble nieco węższe oferujące powierzchnię spania do 140x200cm. Wydawać by się mogło, że narożniki są w tej konkurencji nie do pobicia, jednak powierzchnia spania, którą można na nich uzyskać jest podobna. Plusem narożnika jest to, że podczas rozkładania nie będzie zmieniał wyglądu salonu, gdyż posłanie będzie zawarte w jego wymiarach. Natomiast sofy po rozłożeniu zazwyczaj kradną duży kawałek podłogi, co może wymagać przestawiania innych mebli. 

Nowoczesne meble wypoczynkowe oferują wiele rozwiązań dopasowanych do potrzeb każdego salonu. Przemyślany wybór sofy lub narożnika dobrej jakości powinien odwdzięczyć się długimi latami komfortowego użytkowania.

Niezależnie od wyboru, liczą się przyjemne chwile, które oferuje wygodnie urządzony salon. 

PK Serwis 2023
Rol-Masz
Proniek
Sauna
Beauty Space
Eko-pal