Sobota 15 sierpnia. Czy sklepy będą otwarte?

Sobota 15 sierpnia. Czy sklepy będą otwarte? źródło zdjęcia: Image by StockSnap from Pixabay

W sobotę 15 sierpnia sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

Sobota 15 sierpnia – święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej), jest dniem wolnym od pracy, w którym obowiązuje również zakaz handlu.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, zakaz handlu obowiązuje również w dni świąteczne nie przypadające w niedziele, jak święto Trzech Króli, Boże Ciało czy zbliżające się święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jeszcze jedynie w ostatnią niedzielę sierpnia i w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Źródło: PAP

Komentarze

  • Ona 35

    2020-08-14 09:25:40

    Bo maseczki i płyny to bezpieczeństwo ^^ jak siatka z przejściem 3 cm na trzy przed komarami :D A czemu nie piszecie o tym, że stanu wyjątkowego nadal nie ma a zamykają nam buzie nadal i w domach? Grypa od ubiegłego roku zmutowana panuje a Wy jako pseudo gazeta informator podajecie zero informacji. W dodatku tak rzetelnych jak Antoni Macierewicz.