OGŁOSZENIA

Słuchowisko, pt. „Świniopas” w Szkole Podstawowej nr 2

276285708_4527816373985695_1255174402023507763_n

Biblioteka Publiczna w Gołdapi w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, która ma na celu wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci oraz młodzieży 25.03.2022r. zorganizowała w Szkole Podstawowej nr 2 słuchowisko, pt. „Świniopas”. 

Przedstawili je pani Izabela Filc- Redlińska oraz pan Jacek Filc – Nowakowski. Pani Izabela z zawodu dziennikarka przeczytała baśń pt. „Świniopas” autorstwa Hansa Christiana Andersena, natomiast pan Jacek z zawodu rzeźbiarz zagrał na dziecięcym fortepianie, który zmodyfikował o metalowe linijki oraz piłę.
 
Aby wprowadzić uczestników spotkania w świat artystyczny, została zorganizowana zabawa. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy, każda z grup musiała stworzyć rzeźbę: sikorek, konia, drzew i traktora. Po takiej zabawie nadszedł czas na odsłuchanie słuchowiska. Dzieci z bardzo dużym zaciekawieniem oglądali i słuchali taką niecodzienną formę odczytu baśni.
 
Na koniec dzieci otrzymały książki, które zakupiono w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w ramach Honorowego Patronatu Burmistrza.
Po tak ciekawym występie zrobione zostało wspólne zdjęcie. Na koniec dzieci mogły spróbować swoich sił i zagrać na instrumencie gościa. 
 

Akcja objęta jest Patronatem Honorowym Burmistrza Gołdapi Tomasza Rafała Luto.