OGŁOSZENIA

Ślubowanie nowego członka Straży Pożarnej połączone z wigilijnym spotkaniem opłatkowym

269782720_3012760185645399_1513478055410459955_n
Dnia dzisiejszego o godz.15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Surminach odbyło się ślubowanie nowego członka naszej straży połączone z wigilijnym spotkaniem opłatkowym, w którym uczestniczyli zarówno czynni, jak i honorowi druhowie naszej OSP.
 
Spotkanie rozpoczęło się od złożenia uroczystej przysięgi przez nową druhnę naszej OSP- Agnieszkę Janczewską-Raczyło.
Druhna ślubowała być ofiarną w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia -nawet z narażeniem własnego życia, a wykonując powierzone Jej zadania przestrzegać prawa i poleceń przełożonych.
 
Po ślubowaniu nastąpiły gratulacje kolejno od Prezesa, Kapelana, Naczelnika ,a następnie od reszty obecnych druhów.
Spotkanie opłatkowe rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem kolęd, po czym Naczelnik przywitał zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Wójta Gminy Banie Mazurskie Łukasza Kuliś oraz Kapelana naszej straży Ks. Jarosława Buchowieckiego.
 
Prezes OSP Surminy złożył wszystkim druhom świąteczne życzenia od Zarządu Straży, podziękował za liczne przybycie, po czym głos zabrał Wójt, dziękując strażakom za całoroczny trud, zaangażowanie i pasję oraz służbę dla drugiego człowieka.
 
Strażacy podzielili się opłatkiem w miłej, rodzinnej atmosferze oraz złożyli sobie najszczersze życzenia, a następnie zasiedli do wigilijnego stołu.