OGŁOSZENIA

Ślisko na drogach. Policjanci apelują o ostrożność !

265477672_703059067333835_5140101053694797128_n (1)

W powiecie gołdapskim zimowa aura zdecydowanie nie sprzyja kierowcom, marznący deszcz czy śnieg przypominają, że na drogach może być bardzo ślisko i nietrudno o wypadek. Przekonało się o tym dwóch kierowców, którzy na śliskiej nawierzchni stracili panowanie nad autami. Policjanci apelują o ostrożność i wolniejszą jazdę.

Mokra, zmrożona lub zaśnieżona nawierzchnia sprawia, że droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. W takich warunkach łatwiej jest też stracić kontrolę nad autem i wpaść w poślizg.

Przekonali się o tym dzisiaj (14.12.2021 rok) dwaj kierowcy, którzy stracili panowanie nad swoimi pojazdami. Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 11:20 na ul. Ustronie w Gołdapi. Kierowca vw na śliskiej nawierzchni w trakcie jazdy zsunął się ze swojego pasa ruchu i uderzył w mijającego go innego volkswagena. Kierowcy jechali sami, byli trzeźwi. Nikomu nic się nie stało.

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilka minut po godz. 12:00 na drodze wojewódzkiej nr 650 w miejscowości Mieczniki. Policjanci podczas patrolu gminy Banie Mazurskie w rowie na dachu zastali forda. Kierowcą był 19-latek z Suwałk. Jak ustalili policjanci mężczyzna, jadąc w kierunku Węgorzewa na łuku drogi na śliskiej nawierzchni w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, po czym auto wywróciło się na dach. 19-latek był trzeźwy, jechał sam i nic mu się nie stało.

W obu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów a kierujący zostali pouczeni.

Pamiętajmy, że najczęściej do zdarzeń dochodzi przy przekroczeniu dozwolonej prędkości jazdy. Niemniej jednak czasami nawet przy 50 km/h, tj. przy prędkości którą kierowcy uważają za bezpieczną można doprowadzić do wypadku czy kolizji. Musimy więc dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Tak samo jak prędkość ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu – przy śliskiej nawierzchni nie zahamujemy szybko, a czasem może to być nawet niemożliwe. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.