OGŁOSZENIA

Śladami Stasia i Nel… Czyli o jednej z najpiękniejszych lektur

W czwartek w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się podsumowanie warsztatu „W pustyni i w puszczy. Śladami Stasia i Nel.”
 

W każdy poniedziałek października dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyły w warsztacie zorganizowanym w bibliotece w ramach projektu pt. „SPOTAJmy się w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 nalata 2021-2025”. 

Dzieci przez ten czas zapoznawały się z książką Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” co zakończyło się stworzeniem makiety.

Dzieci w trakcie spotkań dostrzegły, iż biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek, a miejsce, w którym  można przyjść porozmawiać, odpocząć, a także wykonać twórczą pracę. Warsztat nauczył dzieci współpracy w grupie, organizacji pracy, twórczego myślenia, szanowania siebie nawzajem. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o florę i faunę Afryki. Poruszali tematy religijne i szacunku człowieka do drugiej osoby.

Efektem pracy dzieci jest makieta i lab booki, które można oglądać w wypożyczalni dla dzieci w godzinach jej pracy.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Fotowoltaika