Skradzione klejnoty za miliard euro do kupienia!

Skradzione klejnoty za miliard euro do kupienia! źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/diament-pier%C5%9Bcie%C5%84-bi%C5%BCuteria-2594307/
Klejnoty zostały skradzione w listopadzie. Teraz są wystawione na sprzedaż. 

W listopadzie ubiegłego roku doszło do włamania do galerii sztuki, będącej częścią królewskiego skarbca zamku w Dreźnie. Ze skarbca skradziono diamentową biżuterię, klejnoty i inne kosztowności o wartości nawet miliarda euro. Za pomoc w złapaniu złodziejów oferowano nagrodę w wysokości pół miliona euro. W poszukiwania włączył się też Interpol –  międzynarodowa organizacja policji. 

Tymczasem izraelska firma CGI zajmująca się bezpieczeństwem twierdzi, że w Darknecie dostała propozycję zakupu dwóch przedmiotów zrabowanych ze skarbca. Sprzedawcy zaoferowali biały diament z Drezna i brylantową gwiazdę polskiego Orła Białego za 9 milionów euro w bitcoinach (Internetowej walucie).

Użytkownicy Darknetu prowadzą handel właściwie wszystkim, od przecenionego sprzętu Samsunga, przez podróbki towarów luksusowych i nielegalne licencje oprogramowania, po narkotyki czy broń.

 

Źródło: https://www.donald.pl/artykuly/M9bbisyG/w-darknecie-sa-do-kupienia-klejnoty-z-wielkiej-kradziezy-w-dreznie-jezeli-ktos-zaplaci-kryptowaluta-znikna-na-zawsze

Komentarze    Brak komentarzy