Siłownie bezwzględnie zamknięte? Kolosalna zmiana w przepisach

Siłownie bezwzględnie zamknięte? Kolosalna zmiana w przepisach źródło zdjęcia:

Rząd zaostrza ograniczenia w siłowniach oraz blokuje dotychczasową możliwość omijania zakazu działalności! W nowym rozporządzeniu znajdą się zapisy, które mają sprawić, że siłownie zostaną bezwzględnie zamknięte – ustalili dziennikarze RMF FM.

Minister Adam Niedzielski ogłosił w czwartek nowy pakiet obostrzeń związanych z pandemią. Od 28 grudnia do 17 stycznia zostanie wprowadzona kwarantanna narodowa. Zamknięte będą hotele, także na ruch służbowy, i stoki narciarskie, a w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Ograniczenia będą dotyczyły też siłowni, basenów i klubów fitness.

W rządowym dokumencie zostanie wprowadzona zasada, że „w infrastrukturze sportowej” możliwy jest tylko „sport profesjonalny”. Reporterzy RMF FM sprawdzili ten przepis. Oznacza on kolosalną zmianę w stosunku do aktualnej sytuacji.

Dziś siłownie i baseny teoretycznie są zamknięte. Mogą przyjmować jedynie gości szykujących się do zawodów albo prowadzić zajęcia zorganizowane. W efekcie wiele siłowni normalnie działa, a ćwiczący podpisują czasem fikcyjne oświadczenia, że szykują się do zawodów.

Furtka w przepisach w dniach 28 grudnia – 17 stycznia zostanie zamknięta. Z siłowni i basenów będą mogli korzystać tylko zawodowi sportowcy, a zawodowym sportowcem z dania na dzień ciężko się stać.

To kolejny cios w branżę fitness. Przypomnijmy, że zamknięcie dotknęło m.in. siłownie 21 listopada. Kluby fitness i aquaparki były też zamknięte wiosną, ale rząd tłumaczy, że z według badań, siłownie są jednym z miejsc, gdzie o zakażenie koronawirusem najłatwiej.

Źródło: RMF24

Komentarze    Brak komentarzy