OGŁOSZENIA

Siatkarze z SP3 w Gołdapi na 12 miejscu w Polsce!

Wyjątkowi siatkarze SP 3 Gołdap zajęli doskonałe 12. miejsce w Polsce podczas Finału Krajowego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Czwórek” Chłopców w Głuchołazach, województwo opolskie (1-4.06.2023).

Ogromne gratulacje dla Mikołaja Rawinisa, Tomasza Pańczuka, Oliwiera Żbikowskiego, Michała Sadowskiego, Bartosza Klisza, Nikodema Juklewicza, Tymoteusza Kołodziej, Juliusza Buraczewskiego, Dawida Jaźwińskiego i Radosława Rzędziana.

Podopieczni Łukasza Tarasiewicza walczyli na parkiecie hali „Banderoza” z dużo wyższymi chłopcami jak tygrysy mierząc się z najlepszymi w Polsce. Toczyli wyrównane pojedynki z drużynami z Wrocławia, Nysy, Krakowa, Sulechowa, Białej Podlaskiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Gdańska, Bydgoszczy i Rzeszowa. Mieli nawet kilka piłek setowych w górze, ale nie udało się.

Na pewno sukcesem jest już sam udział w Wielkim Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Szkolnego i możliwość przeżycia dla tych młodych siatkarzy niesamowitej przygody w oddalonych ponad 700 km Głuchołazach.

A to zasługa nie tylko zawodników, trenera, czy rodziców, a i tych, którzy bardzo wsparli wyjazd do Głuchołazów finansowo: Anna i Krzysztof Rawinis, Marek Słowikowski (Zakład Ogólnobudowlany), Karolina Rzędzian, Tomasz Luto, Mariusz Szczepański, Zdzisław Galiński (Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej), Marta i Tomasz Brzezińscy (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych), Marcie i Grzegorzowi Baranowskim , Marzena i Wojciech Potepa, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz Ci co przygotowali i zakupili słodkości na kiermaszu w szkole.

Organizatorem Finału Polski był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy i Kompleks Turystyczny „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

Łukasz Tarasiewicz