OGŁOSZENIA

Siatkarze Szkoły Podstawowej nr. 3 odnieśli kolejne zwycięstwa!

276121508_2254077564733497_6093083181321677117_n
W niedzielę (13. marca 2022r) odbył się  18 Ogólnopolski Turniej im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022 w Giżycku.
 
Siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wrócili do domu w doskonałych nastrojach!
 
Zajęli, aż trzy miejsca na podium podczas IV Wojewódzkiego Turnieju Eliminacyjnego w Minisiatkówce!
 
Chłopcy kolejny raz udowodnili, że nie zawsze wzrost jest wyznacznikiem sukcesu.
 
W tym roku wojewódzkie eliminacje składają się aż z sześciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej w Gliwicach. Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
Grający w „czwórkach” doświadczony zespół SP 3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Dorian Pietrzak, Mateusz Repow zajął ostatecznie 2 miejsce- najlepsze w tym sezonie.
 
W kategorii „3” SP 3 UKS Trójka Gołdap 1 reprezentowali: Mikołaj Rawinis, Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski i Michał Sadowski, którzy z zawodów na zawody stale podnoszą swój poziom i w Giżycku wygrali mały finał z drużyną MKS MOSiR Kętrzyn, zajmując 3 miejsce.
 
Drugi zespół trójek w składzie: Bartosz Klisz, Michał Mor i Oliwier Żbikowski zajął miejsce 8. Mistrzowsko zagrał pierwszy zespół „dwójek” w składzie: Jan Urbanowicz, Nikodem Juklewicz i Juliusz Buraczewski, który na boisku odniósł kolejno sześć zwycięstw zostając zwycięzcą IV Wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki.
 
Najmłodszy trzeci zespół „dwójek” (Maciej Rawinis, Miłosz Buraczewski, Filip Skrocki), zaliczył udany występ w Giżycku i zakończył zawody na 9 miejscu.
 
W Giżycku byli obecni również rodzice którzy wspaniale wspierali chłopców podczas rozgrywanych pojedynków. W turnieju wzięło udział 46 zespołów chłopców.
 
Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Szczytnie i Elblągu.
 
Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 30 maja 2022 roku w Kętrzynie. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS Czwórka Giżycko.