OGŁOSZENIA

Sezon działkowy dobiegł końca- pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu działek!

Sezon działkowy dobiegł końca, policjanci gołdapskiej komendy przypominają właścicielom ogródków działkowych o stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Koniec sezonu działkowego to czas, kiedy właściciele ogródków działkowych pozostawiają swoje domki letniskowe bez nadzoru. Nic więc dziwnego, że ta sytuacja przyciągać może potencjalnych sprawców kradzieży. Należy sobie zdawać sprawę, że to właśnie w okresie zimowym najczęściej dochodzi do takich przestępstw.

Aby ustrzec się przed włamaniami, a przynajmniej ograniczyć ryzyko poniesienia szkód, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zachęcają do regularnego doglądania swoich ogródków działkowych.

Szkody wyrządzone przez „niechcianych gości” mogą okazać się większe niż tylko skradzione mienie. Często sprawcy dostają się do wnętrza pomieszczenia po wcześniejszym wybiciu szyby, wyważeniu okna czy wyłamaniu zamka w drzwiach. Podczas doraźnych kontroli naszych działek, sprawdzajmy stan zabezpieczenia altanek. Szczególną uwagę zwróćmy na stan zamków. Jeżeli stwierdzimy, że posiadane przez nas zabezpieczenia mogą być niewystarczające – zamontujmy dodatkowe.

Upewnijmy się także, czy w domkach letniskowych nie pozostawiliśmy żadnych wartościowych przedmiotów. Drogie narzędzia elektryczne czy sprzęty kuchenne mogą kusić potencjalnych złodziei. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoje mienie, zawsze możemy zastanowić się nad zamontowaniem okiennic oraz wzmocnieniem ościeżnic.

O bezpieczeństwo warto dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę.

Dobrze też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami swoim numerem telefonu. W razie wątpliwości i podejrzenia zagrożenia – o swoich spostrzeżeniach niezwłocznie informujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

Jeśli dopiero zastanawiacie się nad zakupem działki ogrodowej, przypominamy, że na naszej stronie znajduje się bardzo atrakcyjna oferta.

https://terazgoldap.pl/sprzedam-zadbana-dzialke-z-domkiem-i-pelnym213/
Beauty Space
Eko-pal
Sauna
Proniek
PK Serwis 2023
Rol-Masz