Setki łóżek dla chorych na Narodowym. W Polsce ruszyła budowa szpitali polowych

Setki łóżek dla chorych na Narodowym. W Polsce ruszyła budowa szpitali polowych źródło zdjęcia:

W związku z poważną sytuacją pandemiczną i bezustannie rosnącą dzienną liczbą zakażeń Stadion Narodowy w Warszawie stanie się szpitalem polowym dla pacjentów chorych na COVID-19. Podobne szpitale polowe powstaną także w innych miejscach na terenie całego kraju.

Nawet 500 łóżek przeznaczonych dla chorych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostanie stworzonych w salach konferencyjnych stadionu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, liczba ta zostanie zwiększona do tysiąca. Na razie, według planów, 50 z nich będą stanowiły łóżka OIOM-owe.

Jak poinformował dzisiaj szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, premier Mateusz Morawiecki zobowiązał spółkę Stadion Narodowy do przygotowania obiektu na potrzeby szpitala tymczasowego. Stworzenie szpitala będzie leżało w gestii MSWiA.

Wymaga tego sytuacja, bo obecnie część karetek z kolejnymi chorymi odsyłanych jest od jednego do drugiego szpitala. Nagrania z pojazdów wskazują także, że czasami zmuszone są one stać nawet po 8 godzin przed szpitalem, czekając na przyjęcie pacjenta.

Pierwsze 250 łóżek powinno być gotowych na przyjęcie pacjentów jeszcze w tym tygodniu. Niemniej jednak, aby szpital mógł zacząć działać, niezbędne będzie nie tylko postawienie infrastruktury, ale także zapewnienie odpowiedniego personelu, który będzie mógł zająć się leczeniem chorych.

Komentarze    Brak komentarzy