Samolot ze sprzętem medycznym od WOŚP wylądował w Warszawie

Samolot ze sprzętem medycznym od WOŚP wylądował w Warszawie źródło zdjęcia: fot. Facebook - Jurek Owsiak

   Czekaliśmy na ten lot już od dawna – powiedział we wtorek Jerzy Owsiak. Kolejny samolot ze sprzętem medycznym zamówionym przez WOŚP wylądował w Warszawie. W środku: dziesiątki tysięcy kombinezonów i ponad milion masek ochronnych. Kolejna dostawa już za parę dni – zapowiedział szef fundacji.

   W poniedziałek wieczorem na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina wylądował kolejny samolot z Chin z transportem sprzętu medycznego zamówionego przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Fundacja powołała do życia Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z koronawirusem. Z jego środków kupiono już respiratory mobilne, łóżka szpitalne oraz kardiometry, maseczki, przyłbice i fartuchy. Trafiają one do najbardziej potrzebujących placówek.

W ważących łącznie 11 ton paczkach, które przyleciały do Warszawy, znajduje się 50 tysięcy kombinezonów ochronnych, 50 tysięcy specjalnych maseczek K-95 z filtrem oraz milion zwykłych masek chirurgicznych – wymieniał szef WOŚP-u.

 

 

   Owsiak zwrócił uwagę, że zapas dwóch tysięcy maseczek starcza zaledwie na kilka dni. – W związku z tym do miejsc, do których wysłaliśmy już (środki ochronne – red.), będziemy je ponownie wysyłać – zapowiedział. Dodał, że do tej pory fundacja dostarczyła 640 tysięcy maseczek.

Komentarze

  • Cicha wielbicielka

    2020-04-22 18:27:52

    Serdecznie pozdrawiam Pana Jacka, świetna robota!