OGŁOSZENIA

Samochody elektryczne w naszym powiecie- są czy ich nie ma?

Samochody elektryczne na przestrzeni lat stają się coraz bardziej popularne. Według najnowszych danych na koniec czerwca 2023 roku w Polsce zarejestrowano 80 232 samochodów osobowych „z wtyczką„. W tym zestawieniu 40 780 stanowią czyste samochody elektryczne, podczas gdy 39 452 to hybrydy typu plug-in, które łączą w sobie zalety silnika spalinowego i elektrycznego.

A jak to wygląda w naszym powiecie?

W 2021 i 2022 roku nie odnotowano ani jednego zarejestrowanego samochodu zasilanego energią elektryczną. Jednak pierwsze półrocze 2023 roku przyniosło istotną zmianę. W tym okresie zarejestrowano jeden samochód elektryczny.

W ciągu ostatnich kilku lat samochody elektryczne zyskały na popularności z powodu kilku kluczowych czynników. Po pierwsze, stale rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło doceniać korzyści płynące z przejścia na pojazdy o zerowych emisjach. Po drugie, rozwijająca się infrastruktura ładowania, w tym sieć stacji szybkiego ładowania, znacznie ułatwiła korzystanie z samochodów elektrycznych.

Myślicie, że pojawiające się w naszym mieście stacje ładowania samochodów elektrycznych zachęcą mieszkańców do kupna samochodów „z wtyczką” ?

PK Serwis 2023
Rol-Masz
Ubezpieczenia
Fotowoltaika