Są wyniki testów: Polacy wystartują dzisiaj w Turnieju Czterech Skoczni!

Są wyniki testów: Polacy wystartują dzisiaj w Turnieju Czterech Skoczni! źródło zdjęcia: fot. PAP

Pomyślny finał zamieszania wokół startu polskich skoczków w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni: biało-czerwoni mogą wziąć udział w dzisiejszym inaugurującym cykl konkursie w niemieckim Oberstdorfie. Wszyscy nasi zawodnicy uzyskali negatywne wyniki wczorajszych testów na koronawirusa.

Przypomnijmy, po tym, jak w niedzielę Klemens Murańska uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, naszą kadrę wykluczono z zawodów w Oberstdorfie. Poniedziałkowy test Murańki dał już jednak wynik negatywny: zapadła więc decyzja o ponownym przebadaniu naszej kadry.

Próbki pobrano od zawodników wczoraj, teraz poinformowano o wynikach: wszystkie są negatywne.

Oznacza to, że Polacy mogą wystartować dzisiaj w zawodach w Oberstdorfie.

 

Kwalifikacje zostają anulowane, nie będzie systemu KO

Zgodnie z ustalonym na wieczornym spotkaniu harmonogramem, o 14:30 odbędzie się – wyłącznie z udziałem Polaków – seria treningowa, o 15:00 rozpocznie się seria próbna, a o 16:30 sam konkurs.

Po decyzji o wykluczeniu biało-czerwonych z zawodów w Oberstdorfie nasi zawodnicy nie wzięli udziału we wczorajszych kwalifikacjach: wyłoniły one pary, w których miała toczyć się rywalizacja w pierwszej serii. W związku z powrotem Polaków do gry kwalifikacje zostają anulowane, a konkurs nie będzie rozgrywany w systemie KO, a tradycyjnie i z udziałem wszystkich zawodników.

Źródło: RMF/PAP

Komentarze    Brak komentarzy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.