OGŁOSZENIA

Są sugestie, aby na skrzyżowaniu gołdapskiej obwodnicy umieścić sygnalizacje świetlną lub rondo

272048375_611870959881253_2000007831217918251_n

Budowa obwodnicy w Gołdapi rozpoczęła się w 2008 roku.

W 2010 roku oficjalnie otwarto nową drogę omijającą Gołdap o długości 5,8 km.

W ramach kontraktu poza drogą główną wybudowane zostały trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą.

Wykonawcą zadania było konsorcjum firm: Bilfinger Beger Polska SA w Warszawie, Oleckiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w Giżycku.

Koszt inwestycji to łącznie 125 milionów złotych.

OBEJRZYJ PRZYPADKOWY FILMIK DOTYCZĄCY TEGO JAK KIEROWCY STOSUJĄ SIĘ DO ZNAKU STOP NA OBWODNICY.

PAMIĘTAJ, ŻE POD WIDEO JEST DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU.

4 lata po otwarciu obwodnicy, doszło do pierwszego śmiertelnego wypadku.

Kierowca ciągnika z przyczepą jadący od strony Grabowa wymusił na skrzyżowaniu pierwszeństwo ciężarówce jadącej obwodnicą. Doszło do zderzenia, w wyniku którego mieszkaniec gminy Gołdap zmarł.

Kolejnym dramatem było zdarzenie z 2018 roku, kiedy to na obwodnicy Gołdapi przed przejściem granicznym z obwodem kaliningradzkim samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił pieszego 18-latka.

Trzeci śmiertelny wypadek na obwodnicy miał miejsce w 2020 roku.

Kierowca autobusu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który jechał ze swoim 11-letnim synem.

Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń pomimo reanimacji zmarł.

Po dwóch latach od ostatniego tragicznego zdarzenia Komisja Rady Powiatu na ostatnim posiedzeniu poruszyła temat skrzyżowania na odcinku drogi krajowej 65 z ul. Wojska Polskiego, na którym doszło do dwóch śmiertelnych wypadków.

Komisja Rady Powiatu uznała, że najlepszym rozwiązaniem w miejscu skrzyżowania będzie rondo lub sygnalizacja świetlna, w związku z tym od jakiegoś czasu komisja wystosowuje pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Olsztynie.

Mimo wielu pism i kolejnej analizy przedstawionej przez Komendę Powiatową Policji w Gołdapi, odpowiedzi z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad są odmowne.

Wniosek uznawany jest za bezzasadny, gdyż doszło do „JEDYNIE” 3 wypadków śmiertelnych…