OGŁOSZENIA

Ruszyła 23 edycja Szlachetnej Paczki!

W Twojej dzielnicy, na tej samej ulicy lub w sąsiednim bloku … Osoby potrzebujące pomocy żyją w Twoim najbliższym otoczeniu !

„Zmieniamy świat na dobre”! – pod takim hasłem już po raz 23. wystartowała „Szlachetna Paczka”. Udostępniono internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Aby je wesprzeć, wystarczy wejść ma www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. Mamy na to czas aż do 16 grudnia.

To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy, przyjaciół i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza!

Jak to działa? Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie Weekendu Cudów dostarczają pomoc.

Pan Zygmunt mieszka samotnie i od kilku lat jest osobą niewidomą. Cierpi na chorobę oczu, reaguje jedynie delikatnie na światło. Przeszedł operację, ale niestety nie przyniosła ona żadnych efektów. Jest jednak pod stałą opieką okulisty. Mężczyzna jest praktycznie zamknięty w czterech ścianach. Zanim choroba dała o sobie znać, pan Zygmunt pracował i mieszkał w dużym mieście. Zatrudniony był w dużych zakładach produkcyjnych oraz w budowlance. Cieszył się życiem i niczego mu nie brakowało. Choroba zmusiła go do powrotu na wieś. Obecne warunki mieszkaniowe pana Zygmunta są fatalne.

To tylko jedna z wielu historii, w naszym okręgu ( Gołdap ).

Chcesz przygotować paczkę po raz pierwszy? Zobacz poradnik darczyńcy ze wszystkimi najważniejszymi informacjami: https://www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy/.

Dobro wraca!

Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia
Rol-Masz