OGŁOSZENIA

Rusza 22 EDYCJA Szlachetnej Paczki! Wielkie otwarcie Bazy Rodzin!

W Twojej dzielnicy, na tej samej ulicy lub w sąsiednim bloku … Osoby potrzebujące pomocy żyją w Twoim najbliższym otoczeniu !

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze.

W tym roku baza zostanie otwarta jutro (12 listopada) o godzinie 8 rano. Od tego dnia, przez cztery tygodnie, każdy będzie mógł wejść na stronę i wybrać rodzinę, którą chce wesprzeć i pomóc jej. 

I Ty możesz pomóc! To banalnie proste!

Wystarczy, że zbierzesz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujecie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że w razie potrzeby zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza.

Pani Karolina jest samodzielną matką. Dwoje z jej dzieci wymaga stałego, specjalistycznego leczenia. „Najważniejsze jest zapłacenie czynszu i rachunków. Z resztą musimy sobie jakoś radzić” wyznaje kobieta. Na życie zostaje im nieco ponad 9 zł na dzień na osobę. Kiedy – mimo zimy – mówią „Nie mam się w co ubrać”, opisują prawdę. Bo dla niektórych życie bywa zbyt dosadne.

Ta i tysiące innych historii już 12 listopada trafi na oficjalną stronę szlachetnej paczki. Poznając je, uzmysławiamy sobie, że nasza własna sytuacja nie jest aż tak zła, jak często o tym myślimy. Nadal możemy podzielić się z tymi, którzy mają gorzej. Możemy im pomóc.

Możesz pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują! Już 12 listopada wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę.

Otwarcie Bazy Rodzin to oficjalny moment startu każdej edycji Szlachetnej Paczki, którą poprzedza praca wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii. Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy.

Będziesz przygotowywać Szlachetną Paczkę pierwszy raz? Zobacz poradnik darczyńcy ze wszystkimi najważniejszymi informacjami: https://www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy/.

Już 12 listopada wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, której pomożesz w tym roku.

P.S. Prosimy pamiętać o zgłaszaniu się w rejonie GOŁDAP ❤❤❤ !