OGŁOSZENIA

Rudzik i Bonifacy z wizytą u przedszkolaków z SP w Boćwince

W ramach obchodów Dnia Kota przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Boćwince miały okazję spotkać się z dwoma wyjątkowymi gośćmi: Rudzikiem i Bonifacym. To dwa urocze kocury, które przyszły do przedszkola w towarzystwie swojej opiekunki. 

Dzieci mogły je głaskać, obserwować ich zachowanie i zadawać pytania. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o kotach.

Przedszkolaki miały okazję poznać różne rasy kotów, takie jak: pers, syjamski, maine coon czy brytyjski krótkowłosy. Dowiedziały się, że koty tak jak ludzie mają różne temperamenty, przyzwyczajenia i sposoby zachowania. Opiekunka kotów Pani Marta podzieliła się wskazówkami dotyczącymi prawidłowej opieki nad kotem. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o sierść, karmić kota i zapewnić mu odpowiednie warunki życia.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę! Dzieci przeszły przez specjalny koci tor przeszkód, gdzie musiały pokonać różne przeszkody, takie jak tunel, przechodzenie przez pachołki, wykonanie kociego grzbietu itp.To była prawdziwa przygoda!

Następnie przedszkolaki grały w memory z motywem kotów. Zadanie polegało na odnalezieniu par kartek z obrazkami kotów. Okazało się, że dzieci mają naprawdę ostry wzrok!

Na koniec wszyscy razem wykonywaliśmy wielką kolorowankę z wizerunkami kotów.

Dzień Kota był pełen radości, nauki i zabawy. Dziękujemy Rudzikowi, Bonifacemu i Pani Marcie za wspaniałą wizytę!

SP Boćwinka

Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia
Rol-Masz