OGŁOSZENIA

Rozmowy o przyszłości z tegorocznymi maturzystami – promocja zawodu policjanta

Kto może pełnić służbę w Policji? Dlaczego warto wstąpić w niebieskie szeregi? Jak wygląda proces rekrutacji? – Na te i wiele innych pytań odpowiadali gołdapscy policjanci, którzy spotkali się z tegorocznymi maturzystami w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Gołdapi

Uczniowie IV klas szkoły średniej za kilka dni przystąpią do najważniejszego egzaminu w życiu, a to oznacza czas wyboru przyszłej drogi zawodowej. Dzięki gościnności Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi, policjanci mogli spotkać się z młodzieżą, aby ukierunkować młodych ludzi na obranie drogi zawodowej w policyjnym mundurze.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi jest absolwentem tej szkoły i ponad 26 lat temu również stał przed niezwykle ważną decyzją życiową – wyborem przyszłego zawodu. W środę (24.04.2024 r.) spotkał się z tegorocznymi maturzystami. Podinsp. Marcin Wysocki zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi formacji.  

Służba w Policji to szeroki wachlarz możliwości dla połączenia swoich pasji z pracą. Policyjni wodniacy, przewodnicy psów, motocykliści z wydziałów ruchu drogowego, kontrterroryści, specjaliści z zakresu kryminalistyki, dociekliwi kryminalni i gotowi na wszystko policjanci z prewencji – dla wielu z nich obowiązki służbowe i zadania jakie są przed nimi stawiane, są także okazją do rozwijania swoich zainteresowań, łączenia hobby z pracą, a także zdobywania zupełnie nowych doświadczeń.

Służba w Policji to też stałość zatrudnienia i możliwość pełnienia służby w mundurze blisko miejsca zamieszkania. To również szansa wielokierunkowego rozwoju osobistego, zdobywania nowych umiejętności i uprawnień, przechodzenia szkoleń w różnym zakresie. To też jasno określona ścieżka awansu na kolejne stopnie służbowe oraz szansa na zajęcie stanowisk kierowniczych. 

Służba w policji to wysokie uposażenie, które rośnie w toku służby wraz z jej stażem oraz kolejnymi awansami. Aktualne uposażenie policjanta – już na etapie szkolenia podstawowego – na stanowisku kursanta wynosi ok. 5850 złotych netto („na rękę”) w przypadku policjanta, który nie ukończył 26 roku życia. Z każdym awansem oraz kolejnymi latami wysługi, te zarobki wzrastają. 

Służba w policji wiąże się z ratowaniem ludzkiego zdrowia i życia. Każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem mienia, zdrowia, czy życia innej osoby, to powód do dumy i motywacja do dalszej służby. To również satysfakcja z rozwiązania sprawy kryminalnej, czy powstrzymania przestępcy, który zagrażał innym. 

Każdy kto pragnie czuć satysfakcję ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur.

Służba w Policji to także szansa dla sportowców na rozwój swojej kariery i zdobywanie trofeów. Zarówno w sportach indywidualnych, jak i zespołowych. Na przestrzeni lat policjanci znajdowali się w gronie polskich olimpijczyków.

Policjanci odnosili i odnoszą sukcesy w sportach siłowych i sportach walki na szczeblu mistrzowskich zawodów krajowych i międzynarodowych. Policyjni pasjonaci gier zespołowych uczestniczą w turniejach służb mundurowych rozgrywanych w Polsce i za granicą. Wszyscy mogą liczyć na wsparcie i doping ze strony swoich kolegów i przełożonych. 

Proces rekrutacji do Policji trwa nieprzerwanie. Kolejne przyjęcia do służby w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2024 roku zaplanowano:

  • 8 lipca
  • 9 września
  • 30 października
  • 30 grudnia

Więcej szczegółowych informacji na temat etapów doboru do służby można przeczytać na stronie www./warminsko-mazurska.policja.gov.pl